Padesát matek s dětmi s Downovým syndromem natočila úžasný videoklip

31. 3. 2018 12:44

Padesát matek s dětmi s Downovým syndromem natočila úžasný videoklip

„Jsme prostě normální mámy, milujeme své děti, ony milují nás a jsou prostě jako ostatní čtyřletí, neměnily bychom je,“
říká Rebecca Carless, jedna z padesátky matek dětí s Downovým syndromem, které se u příležitosti středečního Světového dne Downova syndromu spontánně spojily a vytvořily dojemné hudební video. Všechny z nich sedí se svými potomky v autě a na playback zpívají skladbu popové zpěvačky Christiny Perry A Thousand Years, zatímco vedle toho text znakují jazykem makaton. Video se virálně šíří po celém světě a matky jen překvapeně sledují reakce nadšených uživatelů i celebrit, které klip sdílely na svých sociálních sítích. „Video se rozjelo víc, než jsme vůbec doufaly. A reakce jsou úplně bláznivé,“ uvedla potěšeně Rebecca, matka čtyřletého Archieho.


https://www.hatefree.cz/images/blog/DS_klip_matky_big.jpg

„Představujeme vám 50 obyčejných matek a 50 obyčejných čtyřletých dětí, které spojuje jedna maličkost. Jeden chromozom navíc,“ říkají úvodní záběry ve videu. Matky, které se společně k natočení klipu odhodlaly, se daly dohromady na facebookové stránce Designer Genes. Ta je podpůrnou komunitou pro rodiče dětí žijících s tímto syndromem, které se narodily v letech 2013 a 2014. Právě Rebecca s nápadem na video přišla, aby rozšířila povědomí o tomto světovém dni. A nadšení nejsou jen diváci, z výsledku i úspěchu videa se podle Rebeccy Carless těší i děti, které si užily samotné natáčení. „Archie to miluje. Okamžitě se tam pozná a chytne moji ruku, abych jí mávala,“ popisuje pro BBC Rebecca.


Foto: Repro Youtube, BBC News

Zobrazeno 1236×

Komentáře

KMirjam

Jsou báječní a krásní.
Vzpomínám, že jsem byla jednou v nemocnici a vedle na pokoji byla taková mladá žena s Downovým syndromem. Velice si mě oblíbila, chodila za mnou , hladila mě a opakovala pořád dokola " Miri na té opravdu miluju !". A nebo že mě " má ráda " a objala mě. Jednou jsem ji viděla sedět na chodbě a plakát. Ptám se jí proč je smutna. A ona ze si vzpomněla na kamarádku a ta že tady není.
Horší zkušenost jsem měla ovšem ,když jsem přistihla jeji " normalni " spolubydlící , že ji vyjidali.nocni stolek od dobrot které tam měla a snědly na co prisly. A přišly na to jen díky tomu , že ta holka jim původně rozdávala. ...
Úplně nejhorší bylo když jim zase chtěla něco nabídnout , snad čokoládu , a ona tam nebyla. Nic tam nebylo. Vůbec je nepodezirala. Hrozný.

vildatom

Znám také jednu fajn rodinku kde mají kluka s Downovým syndromem. Mohu potvrdit, že tito lidé mají hodně dobrého do sebe a nemají v sobě žádnou zlomyslnost a jako děti jsou nejhodnější. :-) Doufám, že to nebude znít blbě ale kolikrát jsou mi milejší než klasické zdravé děti.
K@KMirjam: Lidé jsou svině odporný, hnus, který je na světě snad jenom omylem. Ty její známí se mě dostat do rukou, tak je to jejich konec!

KMirjam

@vildatom přesně stejné pocity jsem měla. Ony měly představu, že " když je Down, tak je tak blbá, že to ani nepozná ". Možná nepoznala. Ale tím hůř pro ty stvůry !

Zobrazit 3 komentáře »

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.

Autor blogu Grafická šablona Monika Voňková