Můj první . . . digiaparát :-)

14. 1. 2009 13:42
Rubrika: Všeho chuť | Štítky: focení

 

Tak jsem si včera pořídil svůj první digitální foťáček :-)

na úvod

Sice mám svůj analogový (na film - pro ty mladší, co netuší co to analogový je), ale už mi to nestačilo. Digitální foťáky mají mnoho výhod, které analogové nemají. Na druhou stranu analogové mají své kouzla, např. že nefotíme všechno na potkání a více přemýšlíme, co vyfotit. Taky jsem raději pro papírové fotografie než pro fotky na CD ap. Prostě ať už je foťák jakýkoli (analogový nebo digitální), vždycky potěší a vznikají krásné výtvory (ono taky hodně záleží na fotografovi co fotí) . . .

Jeden z mnoha důvodů, proč sjem si pořídil digitální foťák, byl i ten, že mě už nebavilo pořád si od někoho půjčovat. Mělo to sice jednu velkou výhodu a to, že jsem se naučil ovládat spoustu druhů foťáků (kompaktní či digitální zrcadlovky) ale nebylo to ono . . . prostě nebyl MŮJ :-)

 výběr a pořízení

Nejdřív jsem sondoval jaké digiaparáty jsou na trhu. Brouzdal jsem na netu a zároveň jsem měl i nějaké tipy z akcí (foťáky s kterými jsem fotil).

Mé základní podmínky, aby foťák splňoval byli: obyčejný (kompakt), české menu, video, jednoduché ovládání, kvalitní snímky, ohnisková vzdálenost kolem 28 mm a cenová relace mezi 2500,- a 4000,-

V pondělí jsem pak v Šumperku prošel všechny obchody s elektronikou, foťáky a mobily (kromě supermarketů typu Kaufland, Hypernova, Lidl atd.)

Málem jsem si už pořídil foťáček v Digipointu, ale co náhoda nechtěla, v prodejně žádné foťáky zrovna neměli a měli je tam až druhý den. Mohl jsem si vybrat a objednat. Řekl jsem si, že počkám a jestli nic neobjevím, tak si nějaký objednám . . .

V úterý jsem prošel zbytek prodejen a měl jsem štěstí. V prodejně Emos na ulici Lužickosrbská měli solidní výběr. Prohlížel jsem si je až mi jeden padl do oka. Zjistil jsem veškeré informace o daném typu a pak jsme si ho koupil . . .

informace o cenách

 
Cena byla 2390,- a až doma jsem zjistil, že foťák byl v akci a byl slevněný (původní cena byla 3695,-)
 
K fotáku jsem si dokoupil i SD kartu s pamětí 4 GB. Interní paměť ve foťáku je 24 MB.
Karta stála 359,- (taktéž po slevě, původní cena 995,-).
 
A k tomu všemu jsme si ještě přikoupil brašnu za 199,- (ta už ve slevě nebyla :-)
 
Takže celková cena činila 2959,- (v ceně je zahrnutý i poplatek za recyklaci 11,-).
 
dodávané příslušenství
 
2x AA alkalická baterie
Krytka objektivu (automatická lamelová)
AV kabel
USB kabel
Šňůrka na ruku
CD-ROM:USB Driver, QuickTime, PhotoFun Studio Viewer, ArcSoft MediaImpression, ArcSoft Panorama Maker
Uživatelský manuál
 
technické informace
 
veškeré info o fotoaparátu naleznete na těchto odkazech:
 
 
 

Zobrazeno 1733×

Komentáře

ObiSkyWalker

Gratuluji k zakoupní, hlavně ať dobře slouží :-)

Radio

Pekny, gratuluji k fotacku

Klára Madejová

Lumixy jsou poměrně osvědčený, takže myslím, že budeš spokojen. A koukám, že ceny foťáků jdou neustále dolů...<br />
Mojí prioritou při pořizování druhého fotoaparátu bylo... no to byste neuhodli... rychlost spouště a rychlost uvedení do chodu. Můj starý fotoaparát, ač též digitální (zn. HP) se totiž vyznačoval tím, že než se zapnul a byl schopen snímku, uběhlo cca 10 vteřin, což je překvapivě hodně, pokud nefotíte zrovna budovu nebo krajinku (ale i tady vám za tu dobu může utéct světlo:)). A co se momentek týkalo, pokud jste namířili na osobu jdoucí pomalou chůzí a stiskli, při troše šikovnosti jste na snímku zachytili její zadní nohu, kterak odchází ze záběru. <br />
Teď mám Canon, fotku je schopen pořídit od stisknutí tlačítka ON do dvou vteřin a jsem maximálně spokojená :o).

Ferenc

Já když jsem si kupoval první foťák (bude to čtyři roky) tak hlavním kritériem byl optický zoom. Vybral jsem si Olympus C725UZ a byl s ním spokojen...

Pitka

taky gratuluji Tome k digifoťáčku, aspoň si nebudeš pujčovat obecní, nebo jak to bylo;-)..Lumix je dobrá značka opravdu..:-)

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.

Autor blogu Grafická šablona Monika Voňková