Muž, který sázel stromy

18. 1. 2008 0:50
Muž, který sázel stromy (L´homme qui plantait des arbres )

http://www.stromy.unas.cz/muz_stromy_obr/obalka.jpg

Příběh je vyprávěn z pohledu mladého muže, který se vydává na pouť do pustých francouzských alpských zákoutí. Zprvu popisuje bezútěšnost a nehostinnost těchto končin. Po několika dnech v pustině nemohl najít vodu a když už ztrácel naději narazil na pastevce ovcí, který mu pomohl a u kterého pak přenocoval. Vyzařoval z něho klid a vyrovnanost. Jmenoval se Elzéard Bouffier.

Autor : Jean Giono

Překladatel : Zdeňka Stavinohová, Jiří Reynek

Ilustrátor : Pavel Čech

Země původu : Francie

Původní jazyk: francouzština

Žánr : novela

Datum vydání : 1953

České vydání : 1997, 2000, 2004, 2006

Počet stran : cca.52

Nakladatelství : Literární čajovna Suzanne Renaud (cena 170 kč)

Nakladatelství : Vyšehrad (cena 148 kč) - Doporučuji -

Jak jsem se setkal s příběhem:
O příběhu Muž, který sází stromy, jsem slyšel hodně historek.Úplně jsem tomu podlehl a chtěl jsem si příběh přečíst.Jenže se stala nevídaná věc a to, že jsem příběh viděl nejdříve jako film a až po dlouhé době  jsem si ho mohl v klidu přečíst.Stalo se to na mé první víkendové akci Hnutí Brontosaurus.Akce byla zamě řená na sázení stromků.Když jsme v pátek přijeli, tak nám organizátoři pustili film o člověku, který sázel stromy.Bylo to něco úžasného,když jsem to viděl.o to silnější to bylo, když jsme druhý den šli sázet stromky.Mít v hlavě příběh o muži, který sázel stromy a jít sázet, tak to je něco opravdu krásného.Toť vše o mém prvním setkání s Mužem,který sázel stromy...
Zde je odkaz na blog, kde se o Muži, který sázel stromy taky něco píše.

Sdílet

Komentáře

Lííík a tady si to muzete popripade i precist.... :-)

http://liiik.signaly.cz/0806/jean-giono-muz-ktery

bozoe cetla jsem to, a musim si to precist znovu..:) mam tip na dobrou knizku Chatrc od Williama Paula Younga. Je to strhujici pribeh podle skutecne udalosti, doporucuji necist recenze A DEJ ale nechat se prekvapit! ;) Kniha o muzi se kterym Buh hovori o jeho konkretni slozite situaci.

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.

Autor blogu Grafická šablona Monika Voňková