Modlitby Taizé v Jeseníku

11. 1. 2008 21:10
Rubrika: Pozvánky | Štítky: akce , JAS , Jeseník , modlitby Taizé , pozvánky
P1030423.jpgNový rok je tu a s ním opět modlitby Taizé! Každý poslední pátek v měsíci - 19:30 farní kostel v Jeseníku! Jste zváni! 
 
"Francouzská vesnička Taizé, která se nachází na jihu Burgundska, je domovem mezinárodní ekumenické komunity, kterou založil v roce 1940 bratr Roger.

Bratři se zavazují na celý život, že budou spolu sdílet materiální i duchovní společenství, život v celibátu a velké prostotě. Dnes tvoří komunitu více než sto bratří – katolíků i různých protestantských vyznání – z více než pětadvaceti různých národů.
Srdcem každého dne v Taizé jsou tři společné modlitby. Bratři se živí pouze svou prací. Nepřijímají pro sebe žádné dary nebo dotace. Někteří z bratří žijí v malých skupinkách – fraternitách – mezi nejchudšími lidmi.
Od konce padesátých let dvacátého století mnoho tisíc mladých lidí z různých zemí nachází cestu do Taizé, kde se podílejí na týdenních setkáních s modlitbami a rozjímáním. Mimo to bratři z Taizé a navštěvují lidi v Africe, Severní i Jižní Americe, Asii a Evropě a organizují malá i velká setkání, která jsou součástí Pouti důvěry na zemi."
 
 
Také mládež z Jesenicka se v 90. letech několikrát podívala do Taizé. Je pochopitelné, že Taizé zůstane v každém, kdo ji navštívil. Na Jesenicku se již několik let scházíme vždy poslední pátek v měsíci a společně se modlíme stejnými zpěvy, jako bratři v Taizé.
Začíná nový školní rok a s ním i společné páteční modlitby Taizé -  jste všichni zváni k vytvoření společenství s Bohem, našimi kněžími a mládeží. Sejdeme se vždy v  pátek v 19:30 v jesenickém kostele Nanebevzetí Panny Marie.
 
 
Krátké shrnutí : 

V 19:30 se sejdeme ke společné modlitbě Taizé. Struktura modlitby je převzatá z komunity žijící ve stejnojmenné vesničce ve Francii a je otevřená všem, kdo mají touhu prožít chvíle modlitby při klidných zpěvech. Po modlitbě posezení a povídání u čaje.

zdroj: stránky děkanátu Jeseník Filip Worm

Zobrazeno 1495×

Komentáře

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.

Autor blogu Grafická šablona Monika Voňková